מערך "בדיקות גנטיות" של המרפאה מפורט באתר: http://בדיקותגנטיות.com או http://morgenetics.com

בדיקת סניפצ'יפ – סקר מורחב לנשאות מחלות תורשתיות:
ניתן לתאם במזכירות לבצע ישירות את הבדיקה על ידי קביעת תור לביצוע אחרי הסבר אצל אחראית על ניהול הדגימות הללו (נוי). במרפאה ניתן הסבר על הבדיקה ונלקחת בדיקה במקלון בו איתו משפשפים את רירית החיך.
במרפאתנו מבצעים את הפאנל של חברת genebygene – ישנן חברות אחרות בארץ ובחו"ל – לכל חברה יש מוצר מעט שונה ובהם מחלות הנבדקות רק אצלה ולא באחרות אך כולן מכסות את המצבים הכי שכיחים. המחיר 1,950 ש"ח לנבדק. הבדיקה המועדפת בעת ההיריון היא ל-2 בני הזוג במקביל אך ניתן להתחיל אצלנו באחד. כדאי לבדוק החזר בביטוח פרטי ו/או בביטוחים המשלימים.

בדיקת דם האם לאיתור תסמונת דאון (ועוד מספר מחלות כרומוזומליות) מדם אישה בהיריון: בדיקות אלו מכונות NIPT .
במרפאתנו מבוצעות סוגי NIPT מגוונים (חברות שונות) – החל מאלו הבודקות כמעט רק תסמונת דאון ועד אלו שבודקים רחב יותר.
החברות העיקריות: פנורמה, מטרניטי, גנומיט, הרמוני ועוד. הבדיקה נעשית רק לאחר ייעוץ גנטי בו ניתן לזוג להבין שהבחירה שלהם נכונה (גם בעצם ויתור על מי שפיר וגם איזה סוג מתאים להם).
הבדיקה היא מדם הנלקח טרי מהאישה במרפאה. למי שעבר ייעוץ ניתן לתאם במזכירות להגיע ישירות לדגימה אצל האחראית לדגימות אלו (תמי).

בדיקת סקר מורחב לנשאות של נטייה גנטית לסרטן – חברת INVITAE או COLOR.
לאלו שיש שקיבלו ייעוץ גנטי ניתן לקבוע את הבדיקה אצל אחראית על ייעוץ אונקוגנטי (יועצת גנטית – ענבל) או אחראית על ניהול בדיקות גנטיות (נוי). הבדיקה מרוק או דם. עלותה כ-1,300 ש"ח (מרכבת מ- 250$ + דמי משלוח/טיפול). כדאי לבדוק החזר בביטוח פרטי ו/או בביטוחים המשלימים.
מי שטרם קיבלה ייעוץ אונקוגנטי צריכה לתאם תור תחילה לייעוץ כזה אצל ענבל קידר/פרופ' שוחט וניתן לבצע הבדיקה מיד לאחר הייעוץ. כאמור אנו מבצעים את הבדיקה (ללא ייעוץ) גם למי שקיבל ייעוץ אונקוגנטי במרכז גנטי אחר.

בדיקת ריצוף אקסומי במי שפיר.
הבדיקה נערכת רק לאחר ייעוץ גנטי אצלנו או אצל יועץ גנטי אחר. יש להביא את הייעוץ הגנטי.
יש לבקש מהמעבדה שמקבלת את דגימת מי השפיר להכין לכם לקחת דנ"א (כמות הדנ"א שיש לתת לנבדק/ת הוא 3 מיקרוגרם). הדנ"א ניתן במבחנה קטנה ויכול להישמר חודשים ללא כל השפעה מזיקה עליו. לכן אין בעיה אם הדגימה תמתין אצלכם. צריכים דגימה של 2 ההורים הביולוגים של העובר ומהם אנו לוקחים רוק (או אם יש כבר דנ"א). במרפאה גם ממלאים את הפרטים בטפסים ואנו כותבים למעבדה את הסיפור הקליני. יש לקבוע במזכירות מועד הגעה לפגישה אצל אחראית על ניהול בדיקות גנטיות .
כשיש סיבה רפואית כמו ממצאים חריגים בסקירה ניתן לבצע את הבדיקה דרך מעבדות בארץ ועלותה במרפאתנו בין 7,500 ל-8,500 ש"ח. כשאין ממצאים בסקירה הבדיקה כעת נערכת בחו"ל במעבדה קלינית – עלותה כ-11,000 ש"ח. אורכת שבועיים-שלשה. כולל בדיקת ההורים ואימות של כל ממצא שיש בריצוף.
בדיקת ריצוף אקסומי או גנומי לילדים או מבוגרים עם מחלה גנטית – זו נערכת לאחר בדיקת החולה במרפאתנו.
את הבדיקה אנו כעת עורכים במערכת הציבורית – דרך שיבא והתשלום נעשה בשיבא – אם הבדיקה בסל (על חשבון משרד הבריאות) היא נעשית ללא תשלום בשיבא. אם היא לא בסל ניתן לבצעה תמורת 6,600 ש"ח בשיבא.

בדיקת רצף של גנים או בדיקת מוטציה שהתגלתה בקרוב משפחה –
הבדיקה נערכת רק לאחר ייעוץ גנטי אצלנו או אצל יועץ גנטי אחר. יש להביא את הייעוץ הגנטי.
יש לקבוע במזכירות מועד הגעה לפגישה אצל אחראית על ניהול בדיקות גנטיות. הבדיקה לרוב מרוק.


כתובת: רח' מוטה גור 7, פתח תקווה, בניין אולימפיה כניסה C טלפון: 03-921-8888 © 2010 המרפאה הגנטית. כל הזכויות שמורות

ייעוץ גנטי | יועץ גנטי | מפת אתר

בדיקות גנטיות | בדיקות לפני הריון | בדיקות בהריון | הזמנת בדיקות גנטיות | Genetic Counseling